Dubajský úřad pro silnice a dopravu spolu se společností Cruise, která se zabývá autonomními technologiemi začali ve městě Jumeirah 1, které je jedno z největších měst v oblasti Spojených arabských emirátů, testovat autonomní vozidla v provozu. Konkrétně se jedná o automobily značky Chevrolet Bolt. Zcela poprvé tento úřad vydal povolení k testování autonomních vozidel na dubajských silnicích. Díky spojení společnosti Cruise a Dubajského úřadu pro silnice a dopravu americké společnosti, které se autonomní mobilitou zabývají umožní v budoucnu provozovat autonomní vozidla pro taxislužby a e-hailing (přivolání vozu online) na dubajských silnicích. Po úspěšném shromážděni dat a zkušebních aktivitách na uzavřených testovacích tratích, bylo vydáno povolení od americké společnosti. Nový zkušební provoz bude společností Cruise ověřovat bezpečnost a výkonnost autonomní jízdy autonomních vozidlech s digitální i fyzickou infrastrukturou. Na začátku testování bude přítomen bezpečnostní řidič za volantem, který celý výkon autonomní technologie bude sledovat a pracovat na zvýšení jeho výkonu, a to zejména pokud se vozidlo dostane do složité, nebo kritické dopravní situace. Společnost Cruise provozuje službu propojování bez řidiče od února 2022 v USA. Během nedávné jízdy do San Francisca, který podnikl technický tým úřadu pro silnice a dopravu, tato jízda potvrdila jejich důvěru k technologiím od společnosti Cruise.
Zkouška je rovněž považována za určitý posun vpřed v oblasti zajištění strategických cílů daného úřadu, aby první zkušenost s autonomní dopravou byla úspěšná. Úspěšnost může vést k vyzvednutí státu a tím zařadit Dubaj mezi nejchytřejší města světa. Úsilí a finance, které jsou autonomní mobilitě a technologiím věnovány jsou zároveň závazkem pro posílení pohody a bezpečnosti obyvatel, turistů i návštěvníkům Dubaje.
Je velká šance že pomoci neustálého úsilí se taxíky bez řidiče dostanou na silnici do konce roku. Tato vize již byla oznámena minulý měsíc na Dubajském světovém kongresu pro autodopravu. První jízdy s cestujícími by měli započít v prosinci tohoto roku. Dubajský úřad pro silnice a dopravu má ale již v plánu, že do roku 2030 chce zajistit 25 % provozu v Dubaji bez řidiče. Předpokládá se, že by autonomní vozidla mohla zvýšit bezpečnostní úroveň silničního provozu, protože většina autonehod je způsobena lidskou chybou. Dále bude zajímavé sledovat, jak tento provoz ovlivní sled nedávných dopravních nehod, kterých byla součástí vozidla Cruise a které zapříčinili pozastavení provoz autonomních vozidel Cruise po celém USA. Tyto skutečnosti doposud provoz autonomních vozidel v Dubaji nijak neovlivnily.