Nasazení autonomní mobility do reálného provozu v posledních letech akceleruje. Například v rakouské Vídni byly provozovány minibusy Navya, které přepravovaly cestující v rámci chytré lokality Seestadt. V německu je provozována veřejná linka po lázeňském resortu Bad Birnbach, kde jezdí autonomní minibusy společnosti EasyMile. Na kontinentu za velkou louží nezahálejí a za všechny příklady lze uvést společnost Waymo, která provozuje taxi službu s názvem Waymo One bez bezpečnostního řidiče ve městě Phoenix. A to nezmiňujeme asijské státy, kde o veřejně přístupná autonomní vozidla rovněž není nouze.
Zkrátka příkladů je více než dost. Jak se v nich, ale rychle zorientovat? To umožňuje nová webová aplikace AutonoMap. Cílem této interaktivní mapy je souhrnně nabídnout přehledný výčet veřejně přístupných provozů autonomních vozidel a doručovacích robotů. Aplikace nabízí filtrování a vysvětlující legendu, uživatel tak snadno může dohledat konkrétního provozovatele, druh provozu, nebo druh vozidla který jej zajímá.
Takováto webová aplikace není ojedinělá. Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu provozuje podobný program, který však sjednocuje informace o testovacích provozech, a to jen v rámci Severní Ameriky. Rovněž nelze nezmínit webovou aplikaci avcrashes.net. Tento web z dílny Centra dopravního výzkumu byl podpořen Ministerstvem dopravy České republiky pro sběr dat o nehodách autonomních vozidel. Databáze poskytuje co nejúplnější informace o co největším počtu kolizí s autonomními vozidly, aby měl každý přístup k objektivnímu zdroji s větším kontextem, která je neustále aktualizována.