Hlavním úkolem autonomní mobility je nejen tvořit udržitelnou dopravu, zvýšit bezpečnost na silnicích nebo zajistit větší plynulost dopravy. Mezi další hlavní cíle také patří zajistit bezpečnou a spolehlivou dopravu tam kde je nedostatek lidských řidičů nebo jsou daní uživatelé samostatně velmi těžko mobilní. Pro takové uživatele začne svoje služby nabízet May Mobility, která pomocí svých autonomních vozů zahájí mikrotransitní dopravu ke zdravotnickým zařízením. Na tomto projektu společnost May Mobility zahájila spolupráci s Dopravním úřadem Contra Costa (CCTA). Společným cílem je tedy zvýšit dopravní dostupnost do zdravotnických zařízení pro personál, pacienty a jejich rodiny ve městě Martinez v Kalifornii. Prvotní impulz pro zavedení tohoto typu dopravy vznikl právě na Dopravním úřadě Contra Costa, kde vznikl požadavek na zlepšení dostupnosti k lékaři z důvodu nedostatečné dopravní sítě. Dopravní úřad má tak v tomto programu hlavní cíl integrovat technologii autonomních vozidel May Mobility do své stávající dopravní sítě a tím tak rozšířit autonomní vozový park. Vozový park pro účely dopravy do zdravotnických zařízení bude zahrnovat sedm vozidel, z nichž tři budou bezbariérová. Tato vozidla budou tedy vybavena plošinou pro invalidní vozíky a budou splňovat další nutné bezpečnostní parametry.
May Mobility provozuje autonomní vozidla již od roku 2017. Hlavními cíli společnosti je vytvářet udržitelnou, bezpečnější a vyváženou dopravu, která bude vhodně implementována do nejrůznějších městských prostředí. Má za sebou úspěšně absolvovaných 335 000 autonomních jízd, které byly absolvovány v různých městských prostředích v USA a Japonsku. Ke svému provozu May Mobility využívá vozidla automobilky Toyota Motor Corporation, se kterou má zároveň uzavřené dlouhodobé partnerství.
Dopravní podnik Contra Costa (CCTA), naopak zajišťuje plánování projektů a programů dopravní infrastruktury, které spojují komunity, podporují ekonomiku, zvyšují udržitelnost, bezpečnost a celkovou efektivitu dopravy. Je tedy zásadním partnerem v okrsku Contra Costa, do kterého spadá i město Martinez.
Dalším spolupracujícím partnerem na tomto projektu je společnost Via, která je označována za globálního lídra v oblasti TransitTech. Díky tomu si tak žadatelé o přepravu budou moci pomocí aplikace May Mobility, která bude propojená s Via, zarezervovat jízdu autonomním vozidlem. Rezervační a směrovací algoritmy Via, které jsou založené na spolupráci s umělou inteligencí, jsou nastaveny tak, aby v případě více rezervací na stejné trase, byla možná spolujízda a tím byla zvýšena efektivita dopravy. May Mobility již podnikla příslušné kroky pro získání povolení k veřejnému testování autonomních vozidel ve státě Kalifornia, pod dohledem lidského operátora. Krom zastávek, které budou v blízkosti zdravotnických zařízení, je dále plánováno přidat k případným přibývajícím autonomní vozidlům další zastávky, jenž posílí tranzitní konektivitu a budou situovány k zajímavým místním objektů. Spuštění provozu je naplánováno již na začátek roku 2024. Po zahájení provozu tak bude May Mobility provozovat svůj autonomní vozový park již ve státech Kalifornia, Michigan, Minnesota, Texas a Arizona.