Interní autonomní přeprava zlepší výrobní proces BMW Group
20. 12. 2024
BMW Group právě získala certifikaci pro „Automated Driving In-Plant“, která potvrzuje splnění bezpečnostního standardu. Nyní se automatizované řízení v největším evropském závodě BMW v německém Dingolfingu přesune z pilotní fáze do fáze sériové výroby. Toto inovativní řešení bude zavedeno i v dalších závodech skupiny. BMW tak předvedlo další důležitý krok v digitalizaci a automatizaci svých výrobních procesů v rámci BMW iFACTORY.
Pilotní projekt automatizované veřejné dopravy ve Švýcarsku
18. 12. 2024
Spolupráce švýcarské společnosti SBB, kantonu Curych a Swiss Transit Lab přinesla projekt, v jehož rámci doplní automatizovaná vozidla nabídku služeb pro cesty na nádraží a z nádraží pro obyvatele venkovských oblastí. Pilotní projekt bude realizován v obcích Furttal a bude zahájen na jaře 2025. Obyvatelé této oblasti budou moci službu využívat po dokončení testování. Cílem projektu je vytvořit nové způsoby cestování veřejnou dopravou a nabídnout ekonomičtější a flexibilnější služby zejména pro obyvatele venkovských oblastí a aglomerací.
Autonomní robotická zametací vozidla od WeRide komerčně nasazena v Singapuru
16. 12. 2024
Společnost WeRide je světovým lídrem v oblasti technologií autonomního řízení. Nyní si WeRide připisuje další úspěch. Jejich vozidla Robosweeper S6 a Robosweeper S1 zahájila komerční operace v Marina Coastal Drive a Esplanade v Singapuru. Jde o první komerční projekt použití autonomních sanitačních technologií v této zemi.
Autonomní kyvadlová doprava na letišti v Belgii
13. 12. 2024
Bruselské letiště oznámilo, že testuje první autonomní letištní kyvadlovou dopravu v Belgii. Po dobu tří měsíců bude tato doprava provozována za účasti zaměstnanců letiště. a po tuto dobu s ním budou cestovat zaměstnanci letiště. Jedná se o důležitý krok v rámci snahy letiště o dosažení nulových emisí CO2 do roku 2030.
Společnost Zoox uzavřela partnerství s Williams Racing
11. 12. 2024
Společnost Zoox je známá výrobou autonomních robotaxi. Nyní však překvapila uzavřením partnerství se známým týmem Formule 1 Williams Racing, jehož cílem bude dlouhotrvající několika sezónní spolupráce.
Popelářský vůz Mitsubishi
9. 12. 2024
Autonomní prvky nejsou v silniční dopravě výsadou pouze osobních vozidel. Jasným příkladem je toho koncept eCanter Sensor Collect společnosti Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), který uvedl do provozu popelářský vůz s autonomními prvky 2. úrovně a plně elektrickým pohonem.
Dva roky provozu elektro autonomní lodi
6. 12. 2024
Budete-li v Oslu, nezapomeňte ani na návštěvu sídla Yara. Právě tato společnost, jako první na světě uvedla v srpnu 2022 do provozu plně elektrickou, autonomní kontejnerovou loď s nulovými emisemi. Jaké byly její dosavadní plavby? Jak se osvědčily autonomní systémy? Jaké jsou vyhlídky do budoucna?
Bude možné dosáhnout úspěchu autonomních vozidel na venkovských silnicích?
4. 12. 2024
Obvykle slýcháme o testech autonomních vozidel, které probíhají ve městech. Jejich cílem je vyvinout spolehlivá řešení ve složitém městském prostředí a s intenzivním provozem automobilů, chodců, cyklistů a dalších účastníků silničního provozu. A jak si autonomní vozidla poradí v méně obydlených oblastech, kde se venkovská infrastruktura může od té městské značně lišit? Mohou tam autonomní vozidla něco změnit z hlediska pohody a dostupnosti? A co ziskovost? Odpovědi na tyto a další otázky hledali odborníci z DriveOhio, ministerstva dopravy a univerzity v Ohiu, kteří společně realizovali projekt s názvem „Venkovské automatizované systémy řízení“ (ADS).
Caterpillar představil autonomní ovládání nákladního auta pro těžební průmysl
2. 12. 2024
Společnost Caterpillar demonstrovala plně autonomní operaci svého nákladního vozu Cat 777. Jedná se o 100 tunové terénní nákladní vozidlo běžně využívané pro těžební operace. Caterpillar nyní ukazuje, že jej pomocí posledního modelu Cat MineStar Command může ovládat i autonomně.
Opravdu autonomní vozidla usnadňují život lidem se zdravotním postižením?
29. 11. 2024
Výzkumníci z Transport Research Foundation (TRL) a Výzkumného institutu pro zdravotně postižené spotřebitele (RiDC) ve své nejnovější zprávě s názvem: „The impact of automated transport on disabled people: summary report“ zaměřují na potřeby osob se zdravotním postižením a překážky v souvislosti s inovativní mobilitou a upozorňují na riziko, že by se dostupnost služeb mohla dostat na vedlejší kolej.